Obrazy

do i dla Twojego wnętrza

Co nadaje nadaje wnętrzu indywidualny charakter? Oprócz kolorów ścian, wyboru podłogi, mebli, oświetlenia, w naszych domach znajdują się charakterystyczne elementy, takie które odzwierciedlają nas samych. To one tworzą spójność pomiędzy nami a miejscem, w którym mieszkamy. Tworzone przeze mnie obrazy są zwykle wykonywane na indywidualne zamówienie.  Niejednokrotnie  zawierają w sobie niepowtarzalną esencję człowieka, który je zamawia. Wykonywane z uważnością na niego i dla jego wnętrza.

Tworząc sztukę, wybieram zużyte materiały, które zwykle zostały wyrzucone. To, co dla jednych już nieprzydatne, w moich rękach dostaje nowe życie. Wyrażam siebie i swoje zrównoważone podejście do tematu wytwarzania. Tworząc z pasji tworzenia, z tego co jest. 

Płaskorzeźby, mozaiki i asamblaże to swoisty manifest tego, jak ważne są dla mnie działania proekologiczne i fakt, jak ogromne znaczenie ma nasza planeta. Produkujemy codziennie kolejne śmieci. Wyrzucamy to, co kiedyś modne, a dziś zaczęło nas nudzić. Kupujemy więcej i więcej. Zbieramy. Gromadzimy. A jednocześnie chcemy, by nasze domy i mieszkania wyróżniały się. Tworzymy przestrzeń, która ma dać nam pełnię bezpieczeństwa, jak i spełniać wszystkie walory estetyczne.   

Poprzez swoje działania zachęcam do zmiany postrzegania pewnych utartych już schematów. Pozornie bezużyteczny surowiec może stać się czymś niepowtarzalnym. Odpowiednia kreacja na bazie istniejących już struktur tworzy sztukę.  Podobno ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Jakie są granice Twojej?

Spokojne utulenie w “Miedzianych Polach”

Energetyzująca siła “Tarczy”

“Wpuść” światło błękitu